in ,

1.aprīlis – joku diena un maģijas sākums

Aprīļa joku diena ir pazīstama visās pasaules pilsētās un tiek svinēta 1. aprīlī katru gadu. Joku diena nav nacionālie svētki, bet visi to atzīmē, mēģinot viens otru izjokojot vai apmuļķojot. Versijas, kā šī diena radusies ir dažādas, kristīgajā pasaulē šo dienu saista ar kalendāra maiņām. Savukārt, maģijas pasaulē 1. aprīlis tiek saistīts ar taro kāršu 0 arkānu jeb “muļķa” kārti.

 

Angļu dižgara kļūda

Džefrijs Čosers ir dzimis Londonā turīgā vīna tirgotāju ģimenē ap 1343. gadu. 17 gadu vecumā nokļuva galma aprindās. Studējis jurisprudenci. Valsts dienestā daudz ceļoja pa Eiropu. No 1374. gada strādāja par kontrolieri Londonas ostā. No 1389. līdz 1391. gadam — galma celtniecības darbu vadītājs. Džefrijs Čosers 1397. gada aprīlī Anglijas karaļa Ričarda II galmā sāka stāstīt “Kenterberijas stāstus”, kas kļuva par vienu no viņa izcilākajiem darbiem. Tieši viņa stāstus vaino pie joku dienas aizsākuma. 1392. vienā no stāstiem ieviesās kļūda pierakstītājā versijā un parādījās 32.marts.Šo kļūdu Čosers saglabāja – savu stāstu stāstot arī galma priekšā, jo tas esot risinājies tieši 1. aprīlī.

 

Kalendāra nemieri

Cita teorija liecina, ka Joku diena aizsākās Francijā 1562. gadā vai aptuveni tajā laikā, kad pāvests Gregorijs aizstāja Jūlija kalendāru ar Gregorija kalendāru. Kalendāru maiņa tika noteikta ar 1. aprīli, kad pēc Jūlija kalendāra tika svinēta Jaunā gada atnākšana jeb 1. janvāris, bet, kā jau var paredzēt, daudzi cilvēki nebija dzirdējuši par kalendāru maiņu un šajā dienā turpināja svinēt Jaunā gada dienu. Taču gudrinieki, kas sekoja līdzi kalendāra maiņai, apcēla nezinātājus, saucot tos par Aprīļa muļķiem. Ar laiku aizmāršīgos cilvēkus varēja izjokot, sakot, ka Jaunais gads joprojām tiek svinēts 1. aprīlī. Tā nu šis vēsturiskais gadījums tika tautās iesaukts par Aprīļa joku dienu.

 

Maģijas sākums

Taro – tā ir sena zināšanu sistēma, kura gadsimtu gaitā tika mācīta slepenajās mistiskajās skolās. Tās gudrība parādās caur attēliem, kuros simboli bieži slēpti ezoteriskos tēlos. Taro kāršu kava sastāv no 78 kārtīm. Katra kārts satur simbolu enerģiju, kas attēloti uz tās, atspoguļojot un nododot šo enerģiju tam, kas strādā ar šīm kārtīm. Sākotnēji Taro bija gudrības grāmata, atbilstoša ķīniešu I-Czinam mācībai un pie tās vērsās pēc padoma daudzās dažādās problēmās. Patiesībā 78 kārtis veido vecie 22 arkāni un 56 jaunie. Tieši vecie simboli ir ar lielu nozīmi maģijas pasaulē kopumā. Atgriežoties pie tēmas par kalendāriem 1. aprīlis bija ne tikai jaunais gads, bet arī 0 cikls magu rituālos. Šajā dienā bija atļauts lietot visu aizliegto maģiju un nesaņemt sodu. Pat baznīca šajā dienā nerīkoja raganu medības. Un zīmīgi, ka Taro senie arkāni sākās ar 0 jeb bezgalības kārti uz kuras attēlots muļķis jeb āksts. Tieši 1. aprīlī vecie taralogi sāk apmācīt savus sekotājus. Un šo dienu nereti Eiropā saista ar maģijas sākumu. Dienā, kad mostas dabas spēki un ļauj cilvēkiem ielūkoties brīnumu pasaulē.

Balso, vai patika raksts?

7 punkti
Upvote Downvote

Total votes: 7

Upvotes: 7

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

atstāj komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.