in

Ar “Slokas kauju” atklāj “Dvēseļu puteņa” otro filmēšanas posmu

“Dvēseļu puteņa” 2. posma filmēšana atklāta ar ainām no “Slokas kaujas” un ar strēlnieku peldi jūrā, jo tieši Jūrmalā 1915. gadā notika pirmā latviešu strēlnieku saskaršanās ar kara realitāti. Kauju rezultātā vācieši tika izdzīti no Slokas – Ķemeru rajona, taču strēlnieku bataljoni cieta smagus zaudējumus.

“Jūrmalā pieredzētais, mūsu puišu pārliecība un kaujas spars parādīja pretiniekam, ka esam spēks, ar ko rēķināties un, ka varam izcīnīt uzvaras. Sloka – Ķemeru rajons ir nozīmīga vēsturiska vieta, kur 2Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljons pirmo reizi cīnījās plecu pie pleca,” komentē filmas “Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs.

Otrajā filmēšanas posmā tiks uzņemtas arī ainas no kaujām “Nāves salā”, kas Latvijas vēsturē ir pašaizliedzības, izturības un varonības simbols. Kaujas, kurās cīņu kopā turpināja 2Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljons, bija ļoti saspringtas, intensīvas un vācieši vairākkārt pielietoja indīgās gāzes. “Nāves salā” kopumā latviešu strēlnieki zaudēja vairāk nekā 800 cilvēku, tai skaitā 167 kritušos.

Balso, vai patika raksts?

1 punkts
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.