in

Neticami! Gruzdiņš tiek pie stila balvas

Ar “Latvijas modes un stila balvas 2017” pasniegšanas ceremoniju “Grand Poet Hotel” telpās sākusies tradicionālā Rīgas modes nedēļa, kas šonedēļ modei un stilam pievērsīs ne tikai tērpu dizainerus, blogerus, sabiedrības dāmas un slavenības.

 

 

28. Rīgas modes nedēļa norisināsies no 19. līdz 23. martam. Jau vairākas sezonas, RIGA FASHION WEEK ietvaros norisinās ne tikai modes skates uz lielā podija, bet tiek organizēti arī citi pasākumi. Turklāt Rīgas modes nedēļas organizatori – Baltijas modes federācija – lepojas ar šo pasākumu dažādību – ir gan izglītojoša, gan izklaidējoša rakstura pasākumi, kā arī tādi, kas cildina un motivē Latvijas modes māksliniekus.

Šīs sezonas Rīgas modes nedēļas pirmajā dienā – 19. martā, Rīgā, viesnīcā Grand Poet Hotel, notika ikgadējā Latvijas Modes un stila gada balvas pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tika apbalvoti iepriekšējā gada veiksmīgākie modes industrijas profesionāļi, izvērtējot viņu darbus un sasniegumus gan Latvijas, gan starptautiskajā kontekstā.

Projekta „Latvijas Modes un stila gada balvas” organizators – Baltijas Modes federācija, kuras mērķis ir paaugstināt Latvijas modes dizaina prestižu – ik gadu, kopš 2006. gada, pievērš sabiedrības uzmanību vietējo modes mākslinieku panākumiem un godina arī citu radošo nozaru profesionāļus, kuriem piemīt savs unikālais stils un kuri sadarbojas ar modes māksliniekiem, pasniedzot tiem šo balvu dažādās nominācijās.

Šogad, 13. Latvijas modes un stila balvas pasniegšanas ceremonijas laikā tika paziņoti uzvarētāji 13 nominācijās.

Noteikt uzvarētājus palīdzēja kompetenta žūrija, kurā tika iekļauti šādi Latvijas modes industrijas speciālisti: izdevniecības “Rīgas Viļņi” valdes priekšsēdētāja Aija Šmidre un modes redaktore Olga Kolotova, žurnāla “UNA” galvenā redaktore Džina Briška, žurnāla “L`Officiel” Baltic galvenā redaktore Karina Evans, žurnāla Santa modes redaktore Ieva Čečina, žurnāla “Сosmopolitan” galvenā redaktore Laura Saulīte, izdevniecības “Lilit” modes redaktore Kristīne Rudzinska, TV-seja Maija Silova, modes eksperte Žanna Dubska, fotogrāfs Miks Užans, blogere un fotogrāfe Agnija Grigule un modes žurnāliste Dace Vaivara.

Pasākuma vadītāju lomās iejutās Deniss Ševeļovs un Guna Leiškalne, drīzumā iznākošās grāmatas „Stils” autori.

Kā ierasts, balvas uzvarētājiem pasniedza sabiedrībā zināmas personas – vairāku gadu Modes balvas ieguvēji dziedātājs Markus Riva un modes dizainere Viktorija Joniene (NOLO), ka arī LMA prorektors un gleznotājs Andris Vītoliņs, blogere un stiliste Liene Stūraine, „Skudras Metropoles” dibinātāja Gundega Skudriņa, veikala „BOLD” līdzīpašniece Beāte Stivriņa u.c.

Galvenās nominācijas “Gada modes mākslinieks” uzvarētāja vārdu paziņoja Baltijas Modes federācijas prezidente Jeļena Strahova. Viņa arī pirmo reizi projekta vēsturē pasniedza specbalvu – „Teātris un mode”.

Tituls „Gada dizainers” tika piešķirts zīmola NARCISS dizainerei Alisei Trautmanei (šajā nominācija viņa konkurēja ar Viktoriju Jonieni, NOLO, un Agnesi Narņicku, One Wolf).

Par nominācijas „Gada debiju”, kurā tika izvirzīti jaunie modes zīmoli (Antistar, Kult by BOLD un Iveta Vecmane), uzvarētāju kļuva modes māksliniece Iveta Vecmane. Dizainere, kura jau gandrīz desmit gadus līdzdarbojas Latvijas vadošajos modes un dzīvesstila medijos, 2017. gadā radīja kolekciju „Melanholija”, kurā pārstāv „slow fashion” filozofiju un nesteidzas līdzi modes strauji mainīgajām tendencēm.

Balva par „Gada izrāvienu” nonāca pie Daces Zvirbules – bērnu modes zīmola Aristocrat Kids dizaineres. Pagājušais gads Aristocrat Kids bija īpaši veiksmīgs – 2017. gada pavasarī tika atklāts zīmola stends luksusa preču lielveikalā HARRODS, Londonā. Šobrīd veikalā pieejama jau trešā Aristocrat Kids kolekcija. Zīmols uzsāka sadarbību ar pasaulē zināmu augstas klases tirgotāju ķēdi Harvey Nichols Riyadh un Harvey Nichols Doha, kuri ir veikuši pasūtījumus pavasara-vasaras un nākamās rudens-ziemas kolekcijām. Šogad nominācijā „Gada izrāviens” tika izvirzīti arī jau atzinību guvušais zīmols NARCISS by Alise Trautmene un jauns peldkostīmu zīmols Slow.

Par „Gada radošāko modes skati” tika atzīta Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu kolekciju skate peldbaseinā „Ķīpsala”, kas notika 2017. gada 2. jūnijā, savukārt balvu par „Gada inovatīvāko kolekciju” saņēma Keta Gutmane.

Šogad pirmo reizi tika pasniegtas balvas divās jaunās nominācijas – balvu par „Labāko digitālo marketingu” saņēma zīmols INCH2 (dizainere Olga Pētersone), bet par „Labāko reklāmas kampaņas imidžu” – Dace Bahmann (dizainere Dace Krieviņa-Bahmane).

Par „Labāko modes konceptveikalu, kas tika atvērts 2017. gadā” atzīts veikals ImageHouse.

Specbalvu „Teātris un mode”  saņēma modes māksliniece Jekaterina Šehurina, kura veiksmīgi sadarbojas ar Dailes teātri kā kostīmu māksliniece un tika nominēta balvai „Spēlmaņu nakts” 2017. gadā.

Balva „Gada stilīgākā radošas industrijas pārstāvis” kategorijā „sievietes” par iepriekšējo gadu piešķirta aktrisei Dārtai Danēvičai, kura šajā nominācija konkurēja ar TV-seju Dagmāru Leganti, baleta solisti Elzu Leimani un režisori Lauru Grozi-Ķiberi.

Savukārt kategorijā „vīrieši” par vakara varoni kļuva X-factor uzvarētājs Artūrs Gruzdiņš – nominācijā viņš konkurēja ar spilgtām personībām: TV-seju un pasākumu vadītāju Armandu Simsonu un mūziķi Donu.

Balso, vai patika raksts?

2 punkti
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.