in

Kur sagaidīt Saulgriežus?

Jau rīt Latvijā iestāsies astronomiskā vasara un daudzviet Latvijā tiks svinēti Saulgrieži, jeb precīzāk Saulstāvji. Aizvien biežāk cilvēki izvēlās svinēt tieši Saulgriežus nevis Līgo vakaru. Piedāvājam uzzināt par piecām interesantākajām iespējām 21. jūnijā nosvinēt gada īsāko nakti.

 

Tepat Rīgas centrā

Kaut arī šie svētki saistās ar dabu un to tautas nosaukums ir “zāļu vakars”, Avotu ielā esošais krogs “Ezītis Miglā” tic, ka svētkus var lieliski nosvinēt arī Rīgas centrā. Šeit būs foto stends Saulgriežu noskaņās. Pasākuma iesākumā būs iespēja piedalīties Saulgriežu tematikai veltītā “Sun Kriya” jogas nodarbībā. Vakara gaitā risināsies dažādi Saulgriežu rituāli. Uz skatuves šeit uzstāsies dziedātāja Fox Lima. Ieeja bezmaksas.

Tradīcijas turpinās Turaidā

Kā katru gadu Jāņu tradīcijas tiks iedzīvinātas Turaidas muzejrezervātā, svinot vasaras saulgriežu svētkus. Gada īsākajā naktī esi aicināts sajust saulgriežu burvību, izdzīvojot senās tradīcijas – sētas pušķošanu, vainagu vīšanu, siera siešanu, spēka dziesmu dziedāšanu, saules pavadīšanu, kā arī uguns rituālus, senos dančus, raganu dzīšanu, rasas vākšanu un saules sagaidīšanas rituālu rīta pusē. Pasākums ļaus izdzīvot visas Jāņu nakts norises no vakara līdz pat rīta gaismai harmonijā ar dabu.

 

Pokaiņu meža mistērija

Pokaiņos baudīsim dziesmu maģiju kopā ar folkloras kopu, lasīsim Jāņu zāles, apdziedāsim akmeņu krāvumus, veiksim rituālu Zikurātā. Ozolkalna laukumā pasākuma apmeklētājus gaidīs gards, uz ugunskura gatavots cienasts, Pokaiņu meža īpašā tēja, Saulgriežu dziesmas, rotaļas un dejas. Dalība pasākumā ar LVM Pokaiņu meža ieejas biļetēm: 2 € pieaugušiem; 1.70 € pensionāriem, studentiem un  skolēniem; pirmsskolas vecuma bērniem – brīvbiļetes. Sākums plānots pl. 19:00.

 

108 sveicieni saulei Jūrmalā

Jūrmalā populārajā restorānā “36.

līnija” Saulgrieži tiks sagaidīti ar jogas vingrinājumu ciklu. Pildot 108 sveicienus saulei meditatīvo kustību atkārtotā plūsmā, jāklausa savam ķermenim un jāieklausās savās sajūtās, jo tās ir izaicinājums gan fiziskajam ķermenim, gan prātam. Praktizējot pilnīgu nevardarbību pret sevi, sekojot sava ķermeņa signāliem tie jāievēro – atpūšoties. Kad spēki atgūti, varam turpināt pildīt saules sveicienus. Mērķis ir gūt jaunu fizisko pieredzi, izaicinot un izzinot sevi, bet ne veikt visus 108 saules sveicienus, ja fiziskajam ķermenim tas ir par smagu. Aicinām dažādu līmeņu jogotājus, jo mēs izzināsim dažādas sveicienu saulei variācijas pieredzējušu pasniedzēju vadībā.

Dalības maksa: 25 eiro

 

Uguns rituāls Jūrkalnē

Jau astoto gadu Ventspils novada Jūrkalnes Ugunspļavā tradicionālās vasaras saulgriežu svinības kopā ar Ventspils un citu novadu folkloras kopām. Šogad pasākums 21.jūnijā sāksies plkst.19, turklāt šogad tas būs viens no folkloras festivāla Baltica 2018 noslēguma pasākumiem, informē Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Kopš 2010. gada Jūrkalne ir galvenā vasaras saulgriežu svinību vieta Ventspils novadā. Katru gadu pasākumu apmeklē arvien plašāks interesentu loks no tuvākām un tālākām vietām.

Kā stāsta Zvaigzne, šoreiz vasaras saulgrieži Jūrkalnē būs arī folkloras festivāla Baltica 2018 viens no noslēguma pasākumiem, tādēļ pagastā gavilēs 34 folkloras kopu dziedātāji, atklājot tēmu Jāņi. Ziedēšana.

Folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi jau no plkst. 16 kopā ar citiem līgotājiem dosies uz stāvkrastu, lai ietu rotaļās. Pēc tam Ugunspļavā notiks vainagu pīšana, bet pie bibliotēkas skanēs stāsti un tautasdziesmas par tautastērpiem. Suitu satikšanās vietā varēs uzzināt, kādi ir Jāņu ēdieni.

Vakara kulminācija no plkst.19, kad Ugunspļavā sāksies folkloras kopu koncerts. Plkst. 21.15 paredzēta lielā ugunskura iedegšana, no plkst. 21.30 līdz 22.30 folkloras kopas sadziedāsies pie jūras, pavadot sauli jūrā, bet saulrieta brīdī plkst. 22.34 no stāvkrasta jūrā laidīs ugunsriteni. Plkst. 23.20 dedzinās pūdeli, bet pusnaktī griezīs ugunsratu. Visu nakti notiks danči un dziesmas.

Balso, vai patika raksts?

3 punkti
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.