in

Vaikule uz festivālu aicina tikai labākos

Dziedātāja Laima Vaikule uz skatuves visu dara perfekti līdz sīkākajai detaļai. Un nav brīnums, ka viņas festivālā visam jānotiek izcili. Un šogad skatītājus priecēs arī izcilais deju kolektīvs “Ballet Freedom”, kura pūrā ir unikāli sasniegumi un sadarbība ar spožām zvaigznēm, ne vien piedalīsies vasaras krāšņākajā muzikālajā randiņā “Laima Rendezvous Jūrmala — 2018”, bet arī spēlēs galveno lomu vienā no festivāla dienām.

 

Festivālā, kas šogad notiks no 19. līdz 22.jūlijam, “Ballet Freedom” vadīs pirmo no četriem tematiskajiem vakariem – “Atklāšanu”.

 

“Pērn baleta trupa atveda trīs pirmizrādes, arī šogad skatītāji pirmie redzēs jaunus, izcilus teatralizētus dejas uzvedumus un varēs novērtēt kolektīva labākos radošos darbus. Īpaši Jūrmalai tiek gatavoti fantastiski vizuālie stāsti, kurus izpildīs četrpadsmit profesionāli baletdejotāji,” sola festivāla producente Elita Mīlgrāve.

 

Festivāla apmeklētājiem ir palikuši atmiņā spilgtie “Ballet Freedom” un Laimas kopējie priekšnesumi: brīnišķīgais plastiskais dejotāju un dziedātājas kopdarbs Iļjas Lagutenko dziesmai, krāšņais retro priekšnesums Allas Pugačvas “Mērijai”, efektīvā izrāde dziesmai “Mēness akmens”. “Šogad pirmo reizi festivāla vēsturē teju visu Atklāšanas vakara dalībnieku priekšnesumos būs redzama “Freedom Ballet” horeogrāfija,” sola Mīlgrāve.

 

Tāpat kā daudzi citi festivāla dalībnieki, arī “Ballet Freedom” un Laimu Vaikuli saista sena draudzība: “Es vienmēr esmu tiekusies sadarboties ar labākajiem. Šī ir liela laime, strādāt ar tādu kolektīvu kā “Freedom” – tas ir spilgts, oriģināls, profesionāls un ļoti skaists balets. Gan Ļena Koljadenko, gan baletmeistars, gan repetitors un ikviens dejotājs – visi kopā un katrs atsevišķi – ir unikāli un brīnišķīgi! Priecājos par to, ka satikāmies. Priecājos par to, ka sadarbība attīstījās un ir bijuši desmitiem kopīgu priekšnesumu! Ticu, ka arī turpmāk mēs kopā priecēsim publiku ar krāšņiem uzvedumiem,” uzsver Vaikule.

 

Ukraiņu “Ballet Freedom” ir unikāls talantīgās režisores Jeļenas Koljadenko projekts. Priekšnesumi, īpašais deju stils un kolektīva harizma apbur skatītājus jau vairāk nekā piecpadsmit gadus. Dejotāju sasniegumu vidū: partnerība Makao ar leģendāro “Cirque du Soleil” režisoru Franko Dragono, kopdarbs ar ASV burleskas zvaigzni Ditu fon Tīsu, labāko deju laukumu iekarošana un piedalīšanās populāru mūziķu videoklipos. Viņu atklātība, drosme, pat zināma bezkaunība ir apbrīnas vērta. Baleta fenomens ir nemitīga eksperimentēšana.

 

Baleta režisore Ļena Koljadenko: “Aizskart skatītāju dvēseles stīgas— tā ir mūsu galvenā misija uz skatuves. Visus piecpadsmit gadus mēs mācāmies strādāt tā, lai skatītāji mums uzticētos, atvērtos un kļūtu par mūsu draugiem. Tas nav viegli. Taču tieši tādēļ mums ir interesanti.”

 

Ikviena “Ballet Freedom” aizraujošā priekšnesuma laikā dejotāji, izmantojot izsmalcinātas kustības, lokanus ķermeņus, patiesas emocijas un atklātas jūtas, spēlē savas lomas. Tie aizrauj mūs no pirmās sekundes un, šķiet, visu laiku, kamēr dejotāji stāsta savu stāstu, jūs pat neelpojat, lai nezaudētu ne vismazāko mirki no šīs burvības.

 

Atgādinām, ka “Laima Rendezvous Jūrmala — 2018” notiks no 19. līdz 22.jūlijam Dzintaru koncertzālē. Festivālā būs četri brīnišķīgi koncerti. Šā gada jaunievedums: katram festivāla vakaram piešķirts nosaukums un tematiskais virziens. Skatītājus gaida krāšņa Atklāšana, Mīlestības vakars, Hītu vakars un grandiozs galā koncerts.

 

2017.gadā festivālā piedalījās: Kriss Normans, Vahtangs Kikabidze, Nani Bregvadze, Sunstroke Project, Naviband, Monss Selmerlevs, Valērijs Ļeontjevs, Igors Nikolajevs, Emin, Leonīds Agutins, Stass Mihailovs, Vladimirs Presņakovs, Grigorijs Lepss, Jeļena Vaenga, Lolita,  Genādijs Hazanovs, Maksims Galkins, Vladimirs Vinokurs, DAGAMBA, Kristīne Opolais, Hibla Gerzmava, Intars Busulis, Jānis Stībelis, Nataļja Podoļska, Aminata, Samanta Tīna, “Vremja i Steklo”, Potaps un Nastja, Ots Leplands, Juzari, Justs, Aleksandrs Revva, MBAND, Erkešs Šakejevs, Ballet Freedom, Laima Vaikule.

Balso, vai patika raksts?

1 punkts
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.