in

Noklausies! Maestro jaunā dziesma ar Kristīni Prauliņu

Maestro Raimonds Pauls piedāvā jaunu programmu ar Guntara Rača vārdiem “Kontrasti” Kristīnes Prauliņas un Latvijas Radio bigbenda sniegumā 24.septembrī VEF Kultūras pilī. Pie klavierēm pats Maestro.

Koncerta programmā – jaunas Maestro Raimonda Paula dziesmas ar Guntara Rača vārdiem no tāda paša nosaukuma albuma “Kontrasti”, kas klajā nāks jau maijā. Koncertā VEF Kultūras pilī 24.septembrī albumu prezentēs lieliskais Latvijas Radio bigbends Kārļa Vanaga vadībā, talantīgā dziedātāja Kristīne Prauliņa un, protams, pats Maestro. Albuma džeziski melodiskā noskaņa aizraus ne vien rūdītus melomānus, bet būs baudījums ikvienam mūzikas cienītājam. Daudzas no dziesmām jau šobrīd skan Latvijas radio programmās.

Kristīne Prauliņa kā soliste koncertē Latvijā un ārzemēs gan ar gospeļkori, gan dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem. Starptautiskā mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2014” Grand Prix ieguvēja, pašlaik arī Rīgas Gospeļkora vadītāja.

Latvijas Radio bigbends ir ieņēmis nozīmīgu lomu Latvijas džeza mūzikas vēsturē vairāk nekā pusgadsimta garumā. Pēc 16 gadu pārtraukuma, Raimonda Paula neatlaidīgi lobēts un svaigu ideju un spēku pārņemts, 2012. gada nogalē  unikālais džeza kolektīvs atdzimst un sadarbojas ar talantīgākajiem mūziķiem no Latvijas un ārvalstīm, piemēram vienu no pasaules vadošajiem džeza vokālistiem Kurtu Elingu un itāļu džeza dīvu – Robertu Gambarini.

Ilgus gadus bigbendu vadījis Maestro Raimonds Pauls, bet šopavasar  mākslinieki apvienojušies kopdarbā daudzveidīgā muzikālajā ceļojumā – albumā “Kontrasti”, kurš klajā nāks jau maijā.

Vēstnesis no topošā albuma, jaunā dziesma svētku noskaņās “Kamēr Latvija būs”:

Raimonds Pauls: “Kristīne ir ļoti izaugusi kā dziedātāja. Man šķiet, ka dziesmas un ieraksts ir izdevies, jo strādāt ar Latvijas Radio bigbendu ir bauda. Tam ir ļoti augsts profesionālais līmenis. Arī meitenes no “Radio trio”, kuras piedalījās albuma ierakstā, ir ļoti atzīstamā līmenī. Domāju, ka šis ir labi padarīts darbs.”

Guntars Račs: “Mūsu pirmais kopdarbs ar Kristīni Prauliņu un Raimondu Paulu bija albums “Melns ar baltu” – viegls latviešu melodiskā džeza albums, kurš ieguva plašu rezonansi un kura dziesmas radiostacijās skan joprojām. Jaunais albums ir jauns izaicinājums, jo piedalās arī viens no Latvijas mūzikas smagsvariem – Latvijas Radio bigbends! Es esmu ļoti gandarīts par rezultātu un pašam šķiet, ka jauno dziesmu stāsti ir izdevušies, bet Kristīne pa šo laiku, starp šiem diviem albumiem, ir ieguvusi jaunu spēku, pieredzi un nopietnu briedumu, kļūstot par šī brīža labāko dziedātāju šavā žanrā.”

Balso, vai patika raksts?

2 punkti
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.