in

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju nezina, kur norisinās Pasaules Kauss futbolā

Pasaules Kauss futbolā rit pilnā sparā, taču aptuveni trešdaļa (32%) Latvijas iedzīvotāju nezina, kur tas notiek – noskaidrots OlyBet veiktajā aptaujā*. Tāpat noskaidrots, ka  tikai puse aptaujāto (51%)  ar lielāku vai mazāku intensitāti seko līdzi Pasaules Kausa futbola spēlēm.

 

Kopumā 68% iedzīvotāju vecumā virs 18 gadiem ir informēti, ka šī gada Pasaules kauss (PK) futbolā norisinās Krievijā. Vislabāk informētie ir vīrieši – 83% aptaujāto stiprā dzimuma pārstāvju zināja, kur norisinās PK futbolā. Vismazāk par PK futbolā norises vietu interesējušies iedzīvotāji no lauku reģioniem, kā arī daiļā dzimuma pārstāves. Likumsakarīgi, labākas zināšanas par PK norises vietu demonstrē tie iedzīvotāji, kuri iecerējuši sekot līdzi spēļu norisei – gan kaismīgie futbola līdzjutēji, kuri plāno sekot līdzi visām spēlēm (82%), gan tie, kas jutīs līdzi tikai savu iemīļotāko komandu sniegumam, gan tie, kas futbola vērošanai plāno pievērsties, ja tam atliks laiks.

 

Visbiežāk futbola fani no Latvijas izvēlas PK spēles vērot esot mājās. Jo vecāks ir futbola vērotājs, jo lielāka iespēja, ka sporta veidam tas seko līdzi vienatnē – šāda pieredze ir 76% futbola cienītāju vecumā virs 60 gadiem, bet tikai 34% futbola līdzjutēju – jauniešu vecumā līdz 30gadiem. Vidēji vienatnē futbola spēlēm seko līdzi 52% sporta veida cienītāju. Tajā pašā laikā 21% aptaujāto norāda, ka futbola spēles vislabprātāk vēro fanu teltī, kas šogad visu Pasaules Kausa futbolā norises laiku atrodas Rīgā, pie Kongresu nama.

 

“Lai aizvien vairāk cilvēkiem būtu iespēja izbaudīt īstu futbola čempionāta atmosfēru, izjust tā klātbūtni, arī šogad Rīgā, pie Kongresu nama ikvienam futbola fanam ir iespēja skatīties Pasaules kausa spēles fanu teltī. Tāpat, par prieku futbola līdzjutējiem šogad fanu telts apmeklētāji var piedalīties arī īpašā spēlē un nobalsot par izteiksmīgāko futbola zvaigžņu līdzinieku. Līdz 28. jūnijam ikviens aicināts lemt, kurš no divām pašmāju futbola personībām ir līdzīgāks pasaules futbola superzvaignēm – Krištianu Ronaldu un Mesutam Ezilam,” stāsta OlyBet mārketinga un pārdošanas vadītājs Alvis Kindzulis.

 

Gandrīz ceturtā daļa no futbola līdzjutējiem (24%) ir iesaistījušies arī derībās par futbola spēļu rezultātiem ar sporta totalizatoru starpniecību (17%) vai saderot draugu lokā (7%). Vēl 18% atzīst, ka līdz šim sporta totalizatorā nav piedalījušies, taču vēlētos to izmēģināt nākotnē. Aptaujā noskaidrots, ka šogad futbola fani uzskata, ka vislielākās cerības uzvarēt čempionātā ir Vācijai (24%), taču arī Portugāles un Brazīlijas izlases atzīst par gana spēcīgām. Savukārt, jautāti par favorītiem – sportistiem, kā galvenās futbola zvaigznes tiek minēti Krištianu Ronaldu (91%) un Lionels Messi (70%).

 

Par OlyBet

OlyBet tika nodibināts 2010. gada sākumā un tā mērķis ir sniegt  aizraujošu un drošu tiešsaistes azartspēļu pieredzi. Neatkarīgi no tā, vai spēlējat spēļu automātus, pokeru vai veicat sporta likmi – visi depozīti, kas veikti caur mūsu platformu ir pasargāti. Mūsu spēles ir godīgas, ko apliecina to sertifikācija Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā, un mūsu programmnodrošinājums ir garantēti brīvs no vīrusiem.

 

*Aptauja veikta 2018. gada jūnijā, tajā piedalījušies 709 respondenti vecumā no 18-74 gadiem. Aptauja tapusi sadarbībā ar Snapshots.

Balso, vai patika raksts?

1 punkts
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.