in

Uldis Dumpis jaunajā seriālā tēlos diplomātu Zariņu

Pirms kāda laika jau ziņoja, ka šobrīd aktīvi rit darbs pie jaunā LTV projekta seriālā “Sarkanais mežs”. Partizānu spiegu drāma skatītājus pārsteigs ar patīkamu atkalredzēšanos. Ievērojamā sūtņa Kārļa Zariņa lomā iejutīsies pašmāju kino un teātra leģenda Uldis Dumpis, bet viņa sievu seriālā atveidos sen uz ekrāniem neredzētā Aurēlija Anužīte.

 

 

Latvijas Televīzijā (LTV) Normunda Puča un Armanda Zvirbuļa režijā top spraiga sižeta seriāls “Sarkanais mežs”, kas rāda nacionālo partizānu cīņu pret padomju okupāciju. Savukārt ap šo cīņu notika Lielbritānijas un padomju slepeno dienestu “spiegu spēles”.  Kā jau Aiz Robežas ziņoja, galvenā varoņa Vitolda loma seriālā uzticēta jaunajam aktierim Jēkabam Reinim.

“Stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem, kas 1949.-1953. gadā norisinājās Latvijā. Angļu izlūkdienesta failos šie notikumi apzīmēti kā Operation Jungle, padomju VDK to pazīst kā operāciju Lursen -S, tomēr mēs neveidojam dokumentālu filmu, tādēļ darbojošos personu vārdi ir mainīti,” stāsta Normunds Pucis. Tiesa viens no filmas tēliem būs reāla un Latvijas vēsturē diezgan ievērojama personība. Latvijas brīvvalsts sūtnis Lielbritānijā Kārlis Zariņš. Viņa loma deviņu sēriju projektā uzticēta tikpat leģendāram Nacionālā teātra aktierim Uldim Dumpim.

Šonedēļ Nacionālā vēstures muzeja filiālē Dauderi norisinās seriāla “Sarkanais mežs” filmēšana. Šeit tiek filmētas ainas no balles sūtņa Zariņa rezidencē. Un šīs ainas sola skatītājiem vēl vienu patīkamu atkalredzēšanos. Pēc ilgākas pauzes televīzijas ekrānos būs redzama šarmantā aktrise Aurēlija Anužīte, kas iejutīsies sūtņa Zariņa sievas lomā.

 

Uzziņai:

Kārlis Zariņš (1879. gada 4. decembris — 1963. gada 29. aprīlis) bija Latvijas Republikas diplomāts, Latvijas Republikas leģitīmais pārstāvis pēc 1940. gada 17. jūnijā notikušās Latvijas okupācijas un Latvijas diplomātiskā un konsulārā dienesta vadītājs trimdā.

No 1946. līdz 1948. gadam ar viņa atbalstu tika īstenota Baltijas bēgļu uzņemšanas programma Anglijā – “Baltic Cygnet” un “Westward Ho”. Tūkstošiem jaunu meiteņu un puišu tika dota iespēja pamest “Dīpīšu” (Displaced person camp) nometnes Vācijā un sākt darbu Anglijas hospitāļos un lauksaimniecības nometnēs.

 

 

Foto: publicitātes foto Lauris Vīksne

Balso, vai patika raksts?

2 punkti
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.