in

Vai mūsu Laurai ir cerības tikt Eirovīzijas finālā?

1.maijā uz Portugāles galvaspilsētu Lisabonu dodas Latvijas Eirovīzijas delegācija ar mūsu Lauru Rizzotto priekšgalā. Lielā cīņa par vietu finālā Laurai risināsies jau 10.maija vakarā. Arī Aiz Robežas pošas ceļa uz saulaino Lisabonu, lai justu līdzi Laurai klātienē. Taču, pirms doties ceļā, nolēmām veikt nelielu izpēti, ko eksperti prognozē mūsu Laurai, uzstājoties Eirovīzijā.

 

Burtiski pirms dažām dienām noslēdzās Eirovīzijas fanu online prognožu balsojums par šī gada potenciālo uzvarētāju. Uzvaras pjedestāls tiek solīts Izraēlas pārstāvei. Savukārt, mūsu Laura gluži kā kaimiņi lietuvieši, ierindojās tabulas vidus daļā ap 26. vietu. Līdzīgas prognozes Latvijai sola arī bukmeikeri, prognozējot Laurai 24. vietu kopvērtējumā. Aiz Robežas nolēma veikt nelielu izpēti, ko pirms došanās uz Lisabonu mūsu pārstāvei prognozē eksperti.

 

Taro kārtis rāda vietu finālā

Kā skaidro taraloģe kārtis nenosaka likteni, vien parāda iespējamos virzienus attiecībā uz konkrēto jautājumu. Un atbilde uz jautājumu, vai mūsu Laura iekļūs finālā, ir visai netieša. Pirmkārt, netiek zīlēts konkrētam cilvēkam, bet tikai notikumam. Līdz ar to zīlēšanas procesā atbildi sniedz divas no kārtīm taisnajā pozīcijā. Pirmā kārts, kas tika izlikta, ir muļķa kārts. Kārtes simboli: āksta drānās tērpies jauneklis vientiesīgi soļo pāri aizai, sperdams soli tieši tukšumā. Viņa sejā rotājas smaids, sirds ir viegla kā tauriņš. Viņš ir bezvainīgs un vēl nezina, kas viņu gaida un kādas briesmas (krokodili) uzglūn. Sunītis, kas no aizmugures cenšas ieķerties jauneklim kājā, itin kā brīdina par briesmām un simbolizē veselo saprātu, pašsaglabāšanās tieksmi un instinktus. Tomēr Muļķis ignorē saprāta balsi. Pār plecu pārmetis pauniņu ar iedzīvi, jauneklis iet vieglā solī un, lūkodamies uz priekšu nezināmajā, bezbēdīgi tic savai idejai. Neziņa sargā viņu no briesmām un atvērtība pasaulei atbruņo. Šādā stāvoklī ir iespējams pāriet pāri aizai tikai tāpēc vien, ka tic.  Līdz ar to viss ir pašas Lauras rokās. Viņai nav nekādu milzīgo perspektīvu nonākt finālā. Tieši ticība saviem spēkiem pēc taro enerģētikas ir viņas lielākais trumpis. Un ņemot vērā, ka otrā kārts ir Fortūnas rats, veiksme, nenoliedzami, ir mūsu pārstāves pusē.

Kopsavilkums: Laurai ir liels gribasspēks un milzu ticība sev. Tieši šis iekšējais miers uz skatuves arī ir viņas panākums. Skatītāji viņai pusfinālā noticēs. Fortūna ir mūsu dalībniecei labvēlīga. Iekļūšana finālā viņai ir ļoti reāla.

 

Pietrūkst dziesma, kas aizķertu

Lai arī cik ļoti es vēlētu veiksmi un izdošanos mūsu simpātiskajai un komunikablajai pārstāvei Eirovīzijā, vietu finālā es viņai neredzu. Un ne jau tāpēc, ka pusfinālā nebūs Igaunijas un Lietuvas atbalsta, jo šīs valstis ir pirmajā pusfinālā, turklāt mūsu laivā ietrāpījušās vairākas ierastās šī konkursa favorītvalstis, bet tāpēc, ka dziesmā Funny Girl nav nekā tāda, ar ko aizķert Eiropas auditoriju. Skaista meitene, kas teicami dzied – tikai pie mums tas skaitās milzu brīnums, bet Eiropā tādu ir pārpārēm. Arī stāsts par Amerikā dzīvojošu un Brazīlijā dzimušu latviešu izcelsmes dziedātāju ir interesants mūsu lokālajā mērogā, bet multikulturālajā Eiropā ne tas vien pieredzēts. Taču Laura Rizzotto pilnīgi noteikti bija labākā Supernovas konkursā, pat galvastiesu pārāka par citiem konkursantiem, tāpēc pilnīgi pelnīti brauc uz Lisabonu. Un, lai viņai veicas! Kas attiecas uz pašu Eirovīziju, tad beidzot arī pie mums interese par to sāk plakt. Ja tiksim finālā, ļoti labi, ja netiksim, nu un tad?! Pat skeletonā ne vienmēr varam tikt pie medaļas, ko tad vēl gribēt no Eirovīzijas…Šī konkursa milzīgā auditorija ir mīts, tā veidojas statistiski, bet, kas ir galvenie eiroskatītāji, to mēs varam redzēt pēc tā, kas lielākoties brauc uz tā saucamajām Eirovīzijas pre-pārtijām un pašiem konkursiem, un kādas krāsas karodziņi tajos tiek vicināti.

Rezumējot – parasts mūzikas pasākums, ko paskatīties brīvā vakarā, bet kas absolūti nav milzīgas un padziļinātas analīzes vērts.

 

Prognozes izteica: Taraloģe Marija Stepiņa un mūzikas kritiķis Sandris Vanzovičs

Balso, vai patika raksts?

4 punkti
Upvote Downvote

Total votes: 4

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.